Про програму

Всесвітні студії (WorldWideStudies) — освітня програма Фонду Віктора Пінчука, спрямована на формування нового покоління української професійної еліти.
У рамках програми ми підтримуємо прагнення талановитої української молоді отримати сучасну освіту у провідних університетах світу та використати отримані знання заради розвитку України, підвищення її довгострокової конкурентоздатності перед викликами XXI століття.

Ми вважаємо своєю метою cформувати групу професіоналів, здатних стати фактором позитивних змін у пріоритетних сферах життя країни. Ми віримо, що саме молодь стане рушійною силою якісних перетворень у державі та забезпечить їй сталий розвиток. Ми прагнемо розширювати міжнародний діалог, що сприяє глобальному обміну знаннями, практиками та передовим досвідом, що трансформується в реальні результати для України і для світу.

Учасники програми отримають від Фонду Віктора Пінчука фінансову допомогу, яка дозволить їм, досягнувши особистого успіху, сприяти оновленню ключових галузей господарства України.
Пріоритетні галузі
Програма пропонує підтримку в отриманні магістерського ступеню у наступних галузях:
Аграрні науки
Інженерія та технології
Публічне право
Державне управління
Альтернативна енергетика
Екологія та охорона навколишнього середовища
Фонд Віктора Пінчука також розгляне заявки для отримання гранту для навчання на міждисциплінарних та мультидисциплінарних магістерських програмах (які концентруватимуться на вищезазначених або суміжних галузях). Потенційні кандидати повинні будуть представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю в аплікаційних документах та, у разі успіху, на співбесіді.

Критерії участі у програмі
Потенційні апліканти на програму «Всесвітні студії» мають відповідати наступним вимогам:
бути громадянами України віком не більше 35 років на момент вступу до університету;
мати ступінь бакалавра, або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету;
бути зарахованими (з документальним підтвердженням) до складу студентів магістерської програми закордонного університету та готовими почати навчання наступної осені;
мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні;
мати твердий намір працювати в Україні за отриманим фахом;
мати можливість отримати решту суми, необхідної для навчання, з інших джерел.
Гранти від Фонду Віктора Пінчука отримають найуспішніші кандидати, відібрані спеціальним незалежним журі у ході відкритого загальнонаціонального конкурсу. Для отримання гранту потенційні кандидати повинні самостійно підібрати магістерську програму та вступити на неї, підготувавши всі необхідні документи, пройшовши додаткові підготовчі курси, здавши мовні тести, та представити журі «Всесвітніх студій» своє бачення щодо застосування отриманих знань після повернення в Україну.

Програма «Всесвітні студії» є виключно грантовою програмою і не надає консультацій чи індивідуальних рекомендацій для майбутніх студентів щодо вибору університету або курсу, не надає інформацію про зміст курсу та не допомагає з оформленням та підготовкою документів для вступу до університету чи здачею необхідних тестів.

Обов'язковою вимогою Фонду Віктора Пінчука до усіх отримувачів грантів є зобов'язання по завершенню навчання за кордоном повернутися в Україну для роботи за основним місцем роботи за фахом протягом щонайменше 5 років.

Гранти від Фонду покриватимуть в першу чергу оплату навчання в університеті; серед інших можливих статей витрат, що можуть бути покриті, є навчальна література, медичне страхування, житло, переліт з/до країни навчання та локальний транспорт.

Розмір гранту буде встановлюватись окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента. Більшість грантів покриватимуть до 60% необхідної суми, але не більше 50 тис. доларів США (або відповідного еквіваленту у валюті оплати за навчання) за весь термін навчання (1-2 роки). Решта видатків мають покриватися студентами із власних, сімейних або інших джерел (стипендій, умови яких не суперечать умовам Гранту, від інших організацій та університетів, до яких вступив студент).

Критерії роботи журі
Приймаючи остаточне рішення щодо надання гранту, журі програми буде враховувати наступні критерії:
Обґрунтування вибору конкретної навчальної програми з огляду на особистісні та професійні цілі;
Переконливість наміру повернутись до України на термін щонайменше 5 років після завершення навчання, та чіткість аргументації плану втілення здобутих знань та навичок в Україні;
Академічні та кар'єрні досягнення на момент подання заявки, особистий внесок кандидата у розвиток України у відповідній галузі (публікації, дослідження, запуск інноваційних проектів, особисті патенти на винаходи і таке інше);
Авторитетність/престижність обраної магістерської програми та самого університету;
Наявність об'єктивної потреби у фінансовій підтримці та додаткових коштів з інших джерел для фінансування решти витрат на навчання (зокрема готовність зробити особистий внесок);
Підтримка кандидата існуючим чи потенційним роботодавцем в Україні.
Регламент конкурсу
Просимо уважно ознайомитися з регламентом конкурсу, який містить детальну інформацію про програму та умови участі в ній.
Найкращі університети
При відборі стипендіатів ми надаємо перевагу студентам, які вступили до одного з 200 найкращих університетів світу. Під час оцінки університетів наш проект орієнтується на два всесвітньо відомі рейтинги найкращих університетів світу.
Питання та відповіді
Питання:
Хто може стати учасником програми «Всесвітні студії»?
Відповідь:
Потенційні учасники програми — це громадяни України віком не більше 35 років, які вступили до одного з ТОП 200 університетів (за версією рейтингів The Times Higher Education та QS), на магістерську програму за одним із пріоритетних напрямків (аграрні науки, екологія та охорона навколишнього середовища, альтернативна енергетика, інженерія та технології, публічне право та державне управління). Крім відповідності цим формальним умовам, кожен учасник повинен пройти відбір у конкурсі та довести, що саме така програма навчання підходить йому з огляду на його плани роботи в Україні.
Питання:
Скільки учасників буде підтримано програмою «Всесвітні студії»?
Відповідь:
Щороку кількість грантоотримувачів може коливатися в залежності від бюджету програми, який розподіляється між тими, хто пройшов усі етапи відбору. Остаточна кількість грантів залежатиме від рівня аплікантів та від того, які програми навчання будуть обрані фіналістами конкурсу. Вартість навчання дуже відрізняється залежно від країн та напрямків навчання, але ми будемо намагатися підтримати якомога більшу кількість учасників програми.
Питання:
Чи є квоти або, іншими словами, певна кількість місць, закріплені за тим чи іншим пріоритетним напрямком освіти, визначених Фондом Віктора Пінчука на поточний рік?
Відповідь:
Ні. Всі учасники будуть конкурувати між собою на рівних засадах незалежно від обраної спеціальності, країни, мови навчання.
Питання:
В які університети можна подавати документи? Чи можна подавати документи до університетів, що не увійшли до переліку ТОП 200, за рейтингами The Times Higher Education або QS?
Відповідь:
Програма орієнтується на рейтинги ТОП 200 The Times Higher Education та QS World University Ranking. Заявки на навчання в університетах, що не входять до цих переліків, будуть розглядатися тільки у разі представлення ґрунтовної аргументації на користь обрання саме цього навчального закладу (наприклад, обраний університет не входить до переліку ТОП 200, але за вузькою спеціалізацією вважається кращим).
Питання:
Які напрямки освіти та рівень програм підтримуються програмою «Всесвітні студії»?
Відповідь:
Програма «Всесвітні студії» підтримує навчання на магістерських програмах з обов'язковим отриманням диплому, за такими напрямками:

  • аграрні науки
  • екологія та охорона навколишнього середовища (ефективне управління природними ресурсами, менеджмент довкілля тощо)
  • публічне право (магістерські програми для іноземних студентів)
  • державне управління
  • альтернативна енергетика
  • інженерія та технології.

Фонд Віктора Пінчука також розгляне заявки для отримання гранту для навчання на міждисциплінарних та мультидисциплінарних магістерських програмах (які концентруватимуться на вищезазначених або суміжних галузях). Потенційні кандидати повинні будуть представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю в аплікаційних документах та, у разі успіху, на співбесіді.
Питання:
Моя спеціальність не пов'язана прямо з одним із пріоритетних напрямків, але я можу працювати в майбутньому на одному з підприємств, які представляють ці галузі господарства України? Наприклад, я хотіла би вступити на програму Магістр фінансів.
Відповідь:
Програма «Всесвітні студії» підтримує прагнення української молоді здобути освіту у магістерських програмах, які прямо пов'язані з однією з пріоритетних галузей господарства та передбачають опанування знань, які є специфічними для однієї з цих галузей. Як правило, магістерські програми як раз і є спрямованими на особливості певної галузі та дають глибокі знання у вузькому практичному напрямку. Наприклад, магістратура в аграрному бізнесі та управлінні виробництвом, а не магістратура в бізнесі; Магістратура в еко-економіці, а не магістратура в економіці. Адміністрація проекту буде проводити повний аналіз всіх предметів, які входять до обраної програми навчання, та дійде висновку про те, чи є ця програма корисною для сучасної України та чи відповідає пріоритетності напрямків навчання.
Питання:
Яким чином буде прийматися остаточне рішення про грант?
Відповідь:
Після закінчення дедлайну прийому заявок на участь у конкурсі всі повні і правильно заповнені анкети, що надійшли протягом аплікаційного періоду, будуть опрацьовані співробітниками програми. За підсумками цього етапу Фонд виносить попереднє рішення стосовно включення кандидатів до переліку тих, хто рекомендований для другого етапу. Наступний етап передбачає проведення співбесіди з тими, хто був відібраний за результатами першого етапу. Відбір здійснюється Спеціальною незалежною комісією програми, яка формується із галузевих експертів, представників найвідоміших компаній України, аналітичних центрів, дипломатичних представництв країн навчання, представників Фонду та інших осіб, які забезпечать об'єктивність відбору. Комісія виносить остаточне рішення про можливість надання кандидату гранту Фонду. Розмір гранту буде встановлюватись окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента.
Питання:
На яку підтримку можна розраховувати від програми «Всесвітні студії»?
Відповідь:
Розмір гранту буде встановлюватись окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента. Грант від програми «Всесвітні студії» максимально становитиме 60% (але не більше ніж 50 000 доларів США або відповідний еквівалент у валюті оплати за навчання) від загальної вартості навчання, до якої входить: оплата університету за навчання та всі обов'язкові внески (крім внеску за подачу аплікаційної заявки), вартість навчальної літератури, медичне страхування, мінімальна вартість проживання у гуртожитку, переліт з/до країни навчання та локальний транспорт. Допомога Фонду перш за все буде спрямована на оплату університету (tuition and university fees), навчальну літературу, медичне страхування. У тих країнах, де відсутня оплата за навчання, ми підтримаємо до 60% інших витрат. Усі витрати, на яких буде базуватися розрахунок гранту, повинні бути офіційно підтверджені університетом.
Питання:
Чи буде програма «Всесвітні студії» допомагати у пошуку додаткового фінансування?
Відповідь:
За загальним правилом – ні, але ми будемо інформувати кандидатів про відомі нам джерела додаткового фінансування. Всі кандидати мають самостійно провести роботу зі звернення до інших джерел фінансування.
Питання:
Де я можу працювати після закінчення магістратури за підтримки гранту програми «Всесвітні студії»?
Відповідь:
Грант програми «Всесвітні студії» є цільовою фінансовою допомогою з метою здобуття освіти за межами України для її подальшого використання на користь України й для її розбудови. Саме тому ми очікуємо, що кожен учасник після завершення навчання буде працювати в Україні протягом щонайменше 5 років за основним місцем роботи на підприємстві чи в організації, які безпосередньо пов'язані з напрямком отриманої освіти. Таке зобов'язання закріплене в грантовій угоді, які грантоотримувач підписує з Фондом. Порушення цього зобов'язання є підставою для повернення Фонду виділеної ним суми коштів для гранту, що передбачається умовами грантової угоди.
Питання:
Чи буде програма «Всесвітні студії» сприяти у працевлаштуванні випускника в Україні?
Відповідь:
Опитування, яке ми провели серед провідних експертів українських та міжнародних організацій, свідчить про те, що, як правило, спеціалісти з міжнародними дипломами користуються значним попитом в Україні. Ми прогнозуємо, що більшість випускників програми зможе дуже швидко самостійно працевлаштуватися. Також Фонд максимально сприяє тому, щоб випускники знайшли роботу після повернення з навчання. Фонд залучає представників спільноти випускників програми до інших своїх проектів та надає можливості для нетворкінгу. Так, Фонд запрошує випускників відвідувати міжнародні заходи Фонду, брати участь у Щорічних зустрічах Ялтинської європейської стратегії (YES), долучатися до дискусій та закритих зустрічей з українськими та світовими лідерами, серед який бізнесмени, дипломати, політики, журналісти та науковці. Члени спільноти випускників програми також активно допомагають один одному у працевлаштуванні через поширення інформації про існуючі можливості.